EEA-and-Norway_grants@4x (1)

foto32019. gada 12. jūlijā projekta Women4IT eksperti piedalījās Liepājas IT profesionāļu tīklošanās pasākumā „IT waffle meetup”. Pasākums tiek organizēts reizi mēnesī ar mērķi IT profesionāļiem dalīties pieredzē, savsarpēji diskutēt, pārrunāt nozares aktualitātes un veicināt jaunas sadarbības iespējas.

Pasākuma laikā tikai dots ieskatas arī projekta „Women4IT” norisē. Īpaši tika uzrunāti uzņēmumu pārstāvji un pārrunātas esošās darba tirgus specifiskās IKT sektora vejadzības reģionos. Uzņēmumu pārstāvji izrādīja interesi par projektu un iespējamu nākotnes sadarbību. Eksperti norādīja uz pozitīvajām IKT nozares attīstības tendencēm reģionos un īpaši izcēla jautājumu par sieviešu iesaisti digitālajos darbos. Par sieviešu lomu tehnoloģiju vidē un savu pieredzi dalījās Infogram dibinātāja Alise Dīrika, kas ir arī viena no Riga TechGirls dibinātājām.

Pasākuma ietvaros tika apspriesta arī jauna reģionāla sieviešu organizācijas veidošana, kas atbalstītu jaunu meiteņu un sievietu iesaisti IKT nozarē. Projekta ekspertiem bija lieliska iespēja sīkāk pastāstīt par projekta ietvaros veikto pētījumu rezultātiem, kā arī dalīties savā līdzšinējā pieredzē darbā ar mērķa grupu.

foto2Projekts WOMEN4IT: “YOUNG-ICT WOMEN: Innovative Solutions to increase the numbers of EU vulnerable girls and young women into the digital agenda” (projekts Nr. 2017-1-094) tiek finansēts Norvēģijas, Īslandes un Lihtenšteinas fonda jauniešu nodarbinātības programmas ietvaros.

Projekta mērķis: Palielināt jaunu sieviešu interesi par digitālajām tehnoloģijām un iespējām kādas tās dod karjeras izaugsmē. Projekta ietvarā plānots novērtēt  700 jauno sieviešu digitālās kompetences 7 valstīs, piedāvājot iespēju saņemt personalizētus karjeras speciālista ieteikumus un digitālo prasmju apmācības savu prasmju un zināšanu pilnveidei un iesaistei darba tirgū.

Projekta ilgums: 36 mēneši (2018.gada 1.septembris – 2021.gada 31.augusts)

Sīkāka informācija par projektu pieejama šeit: https://likta.lv/women4it/

Projekta informatīvā brošūra pieejama šeit: https://likta.lv/wp-content/uploads/2019/03/Women4IT_leaflet_LV.pdf

WOMEN4IT

Share →

Atbildēt